poniedziałek, maj 27, 2024

Kęsy i kęsiska kwadratowe Pręty kwadratowe do wyrobu butli gazowych Pręty okrągłe Kątowniki Kształtowniki łebkowe płaskie


Walcownia

Na przestrzeni ponad 190 lat wydział walcowni był nieustannie modernizowany dostarczając na rynek krajowy oraz zagraniczny szeroką gamę wyrobów hutniczych.

Szczególne natężenie prac modernizacyjnych miało miejsce w latach 70-tych, kiedy to zainstalowano m.in. nożyce do cięcia kęsisk kwadratowych, prostownice skośnorolkowe i naciągowe oraz szlifierki.

Działania inwestycyjne kontynuowane były również w latach 90-tych czego odzwierciedleniem są: modernizacja pieca przepychowego dla walcowni profili średnich oraz budowa nowoczesnego pieca pokrocznego do nagrzewania wsadu z COS. Inwestycje skupiły się również na procesie wykończenia wyrobów szczególnie w zakresie oferowania wyrobów długich, co umożliwiły nowoczesne prostownice oraz piec do obróbki cieplnej, automatyczna linia do kontroli i badań nieniszczących prętów okrągłych i kwadratowych w zakresie wymiarowym od 100 do 200 mm oraz automatyczna linia do cięcia i paczkowania kształtowników.

Główne wyroby wydziału walcowni wyrobów długich gorącowalcowanych to pręty i profile grube, średnie a szczególnie pręty okrągłe w zakresie 90 - 250 mm, kątowniki, kształtowniki łebkowe oraz półwyroby dla kuźni i rurowni.

Nasze wyroby sprzedawane są bezpośrednio lub przez sieć dealerską zaopatrując wiele przedsiębiorstw przemysłu maszynowego, stoczniowego, budownictwa i wielu innych branż zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym.